YALITIM

Yalıtım, ısı yalıtımı, su yalıtımı, ses yalıtımı gibi temel başlıklara ayrılabilir. Binaların iç ve dış cephesinde bu faktörlere karşı mekanı korumaya yönelik alınan tedbirler yalıtım (izolasyon) olarak adlandırılır.

Eğer bir bina ya da mekana yalıtım yaptırılması düşünülüyorsa, öncelikle söz konusu alanda keşif yapılması ve ne tür bir yalıtım ihtiyacı olduğunun belirlenmesi gerekir. İzoarte her binaya uygun yalıtım planını ücretsiz olarak servis eder. Sizler de İzoarte ücretsiz keşif hizmetinden yararlanmak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yalıtım sizi ve binanızı ısı, su, nem, ses gibi faktörlere karşı korurken aynı zamanda sizin ve ülkemizin ekonomisine de katkı yapan bir uygulamadır.Örneğin ısı yalıtımı sadece kış aylarında değil yaz aylarında da evinizin konforunu artırır. Kışın soğuğa karşı etkili olan yalıtım malzemeleri, yaz aylarında da sıcağa karşı evinizi koruyacaktır. Ayrıca doğru yalıtım malzemesi kullanarak rutubet ve küf oluşumunun da önüne geçmeniz mümkün olur. Yaptıracağınız yalıtım ortalama %50 yakıt tasarrufu sağlar ve 2-5 yıl arasında kendini amorti eder. Bunun yanı sıra evin ve binanın değerini artırır, bakım ve onarım masraflarının da düşmesine yardımcı olur.

SU YALITIMI

Su yalıtımı ile mekanlarınızın dayanıklılığını ve ömrünü uzatıyor,  kendinizi ve binanızı su ve nemin kötü etkilerinden korumaya yardımcı oluyoruz.

ISI YALITIMI

Kışın soğuktan, yazın sıcaktan korunmaya yardımcı uygulamalarla yaşam kalitenizi yükseltirken ekonominize de katkı sağlayan ısı izolasyon uygulamalarımız.

SES YALITIMI

Gürültüyü yaşam alanlarınızın dışında bırakan, daha rahat ve sessiz bir yaşam sunan ses yalıtım uygulamalarımız.

YANGIN YALITIMI

Binalarınızı yangına karşı daha dayanıklı hale getirmek için, yüksek dayanıklı malzemelerle gerçekleştirdiğimiz yangın izolasyon uygulamalarımız.