EPOKSİ KAPLAMA
EPOKSİ ZEMİN KAPLAMA
Epoksi zemin kaplama uygulaması ile kolay temizlenebilir, daha fazla hijyen sağlayan, düzgün pürüzsüz yüzeyler elde edilmektedir. Özellikle gıda ve endüstriyel üretim tesisleri, hastane ve okul gibi binalarda betonun aşınmaya karşı dayanımını artırmada etkili bir yöntemdir. Epoksi zemin kaplama bu artılarının yanında ayrıca dekoratif olarak da daha iyi bir görüntü ve temizlik kolaylığı sunmaktadır.

Beton epoksi ile kaplandığında, artık gözenekli yapısı yok olacağından temizlenmesi de kolay olur. Epoksi Kaplama öncelikle kaplandığı zemini bütün fiziksel / kimyasal etkilerden koruyarak, su geçirgenlik özelliğini ortadan kaldırır, alt katlar için su izolasyonu görevi yaparak alt katları da nemden ve rutubetten korur. Antibakteriyel özellik gösterdikleri için üzerinde canlı mikroorganizmalar barınamaz, üreyemez. Bu sebeple gıda,gıda üretim,gıda paketleme,gıda ambalaj sektörlerinde ve ilaç üretim tesislerinde tercih edilmektedir. Yüzeyleri kir tutmaz, temizliği de oldukça kolaydır.

Epoksi kaplamalar, kimyasal maddelere maruz kalabilecek depolar veya fabrikalar için alternatifsiz seçenektir. Epoksi kaplamalar korozif/aşındırıcı kimyasallara sürekli maruz kalan alanlarda kullanılmaya uygundur. Zeminleri fiziksel kimyasal etkilerden koruyarak binada oluşabilecek yıpranmaları, hasarları asgariye düşürür. Bu yüzden oluşan onarım bakım masrafları, iş kayıpları asgariye düşer.